Solidny partner
na każde czasy.
Aktualność ""Emerytura plus""
Zgodnie z zapewnieniami premiera Mateusza Morawieckiego, Emerytura Plus nie będzie "jednorazowym strzałem" a co rocznym, dodatkowym źródłem dochodu. Program ten dedykowany jest wszystkim emerytom i rencistom, bez względu na to, w jakiej wysokości pobiera on obecnie świadczenie. Planowana kwota dodatku to 1100 zł brutto (888,25 zł netto)- ma być to kwota stała, niezależna od wieku seniora. Jedyny przypadek, w którym seniorzy nie otrzymają całej wysokości świadczenia to:
  • kobiety bez wypracowanego 20-letniego stażu pracy,
  • mężczyźni bez wypracowanego 25-letniego stażu pracy,
co związane jest z tym, że osoby te nie odłożyły wystarczająco dużo składek emerytalnych, by pobierać obecnie świadczenie w wysokości przynajmniej minimalnej emerytury co miesiąc. Ci emeryci otrzymają świadczenie w wysokości proporcjonalnej do miesięcznie otrzymywanej emerytury.

Co ważne, aby otrzymać dodatkowe świadczenie nie musimy składać żądnych wniosków o ich przyznanie - za wszystkie formalności odpowiedzialny będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Planowany termin wejścia programu w życie to 1 maja bieżącego roku. Dodatek będzie wypłacany w sześciu terminach: 1, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia miesiąca. Według obliczeń, świadczenie będzie przysługiwało 9,72 mln osób, co związane będzie z kosztem równym ponad 10,7 mld zł.

Źródło: superbiznes

DATA PUBLIKACJI: 2019-03-11 » Pozostałe aktualności
Kontakt
Doradca Podatkowy Irena Umecka
ul. Pułaskiego 5A; ul. Poniatowskiego 19
66-530 Drezdenko
tel. 604 982 778
Na skróty
Doradca Podatkowy Irena Umecka
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia