Solidny partner
na każde czasy.
Aktualność "e-PIT już dostępny!"
Od 15 lutego na stronie podatki.gov.pl udostępniono roczne zeznania PIT-37 oraz PIT-38. Dostęp do nich jest możliwy dla każdego podatnika poprzez dedykowany Profil Zaufany.

e-PIT wypełniany jest przez urząd skarbowy - podatnik nie jest zobowiązany (w przeciwieństwie do lat ubiegłych) do składania żadnych wniosków. 

Aby przejrzeć lub zmodyfikować przygotowane dla nas zeznanie należy założyć Profil Zaufany. Proces zakładania profilu składa się z 3 etapów: identyfikacja podatnika, uwierzytelnienie, podpis. Profil można założyć za pośrednictwem bankowości elektronicznej - warunkiem jest posiadanie rachunku bankowego w jednym z następujących banków: PKO Bank Polski SA, Bank Pekao, Santander,  mBank, Millennium Bank, ING Bank Śląski,  T-Mobile Usługi Bankowe lub posiadanie konta na platformie Envelo. Podatnik, za pośrednictwem banku, wypełnia formularz dotyczący założenia profilu Zaufanego. Operacja zatwierdzana jest bankowym kodem autoryzacyjnym. Dane na koncie bankowym są wiarygodne, stąd też nie jest wymagane żadne dodatkowe uwierzytelnienie.

W przypadku, gdy nie posiadamy rachunku w żadnym z wyżej wymienionych banków, Profil Zaufany możemy na stronie www.pz.gov.pl. Po złożeniu wniosku o dostęp do platformy, musimy w przeciągu 14 dni udać się (wraz z dowodem osobistym) do tzw. punktu potwierdzającego - są nimi m. in, urzędy skarbowe, urzędy miejskie, banki, poczta. Lista punktów również jest dostępna na stronie pz.gov.pl.

Oprócz składania i sprawdzania dokumentów rozliczeniowych w ZUS i US, poprzez Profil Zaufany możemy również:
  • złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego,
  • sprawdzić punkty karne,
  • zarejestrować narodziny dziecka,
  • uzyskać odpis aktu cywilnego,
  • wystąpić o kartę EKUZ
  • oraz wiele innych spraw.


Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

DATA PUBLIKACJI: 2019-02-20 » Pozostałe aktualności
Kontakt
Doradca Podatkowy Irena Umecka
ul. Pułaskiego 5A; ul. Poniatowskiego 19
66-530 Drezdenko
tel. 604 982 778
Na skróty
Doradca Podatkowy Irena Umecka
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia