Solidny partner
na każde czasy.
Aktualność "Zeznania podatkowe wypełniane przez Urząd Skarbowy?"
2019 rok wniósł wiele zmian w przepisach. Jednym z wprowadzonych udogodnień dla podatników jest możliwość rozliczenia niektórych deklaracji bezpośrednio przez Krajową Administrację Skarbową. W tym celu stworzono portal podatkowy, na którym udostępniane będą deklaracje PIT-37 i PIT-38 w wersji elektronicznej. Podatnik, po zalogowaniu do systemu, może dokonać modyfikacji zeznania lub je zaakceptować. Brak weryfikacji formularza będzie równoznaczny z jego akceptacją. 

Zeznania zostaną udostępnione 15 lutego br. i będą widniały na koncie podatnika do 30 kwietnia. KAS będzie przekazywało informacje o dostępności dokumentów również drogą elektroniczną, pod warunkiem udostępnienia danych kontaktowych na rozliczeniu w latach ubiegłych. Deklaracje będą uzupełniane na podstawie danych z lat ubiegłych (dotyczących ulg, nr KRS) oraz na podstawie danych otrzymanych przez płatnika.

Rozliczenia składane w sposób tradycyjny (w formie papierowej, drogą elektroniczną) wciąż będą możliwe - wówczas ważnym dokumentem będzie deklaracja wypełniona przez nas, rozliczenie dokonane przez pracownika KAS zostanie anulowane. Jeżeli jednak nie złożymy deklaracji w terminie i nie zweryfikujemy poprawności danych w dokumencie dostępnym na portalu podatkowym, wówczas obowiązywać będzie jedynie zeznanie dla nas przygotowane. W przyszłym roku planowane jest dodanie kolejnych rozliczeń: PIT-36, PIT-36L i PIT-28.


Źródło: GP

DATA PUBLIKACJI: 2019-01-21 » Pozostałe aktualności
Kontakt
Doradca Podatkowy Irena Umecka
ul. Pułaskiego 5A; ul. Poniatowskiego 19
66-530 Drezdenko
tel. 604 982 778
Na skróty
Doradca Podatkowy Irena Umecka
Powered by mAdmin :: Projekt i wykonanie BerMar multimedia